|  | KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TOT REDDING VAN DRENKELINGEN | | |
HELD
Op zondagmiddag 4 juni 2023 is een gezin met drie jonge kinderen aan het spelen in het zwembad De Fluit in Leidschendam.
Het was erg druk, waarschijnlijk omdat het een opa en oma dag was, en was er veel personeel aanwezig.
Terwijl moeder met de baby in de weer was in het water, was de vader met twee kinderen aan het zwemmen. Om onbekende reden komt een van hen, een vierjarig jongetje waarover verder geen informatie, levenloos op de buik in het water te liggen.
Rei Umene, een 11-jarig meisje, ziet de situatie en denkt eerst dat het om een spelletje gaat waarbij iemand zijn adem inhoudt. Wanneer het echter te lang lijkt te duren en het jongetje bij het aantikken niet beweegt, trekt ze het jongetje door het water enkele meters naar een badmeester aan de kant. Ze meldt dat het jongetje niet meer reageert. De badmeester haalt het bewusteloze kind uit het water en brengt hem naar de EHBO-ruimte. Daar blijkt het jongetje gelukkig nog te ademen, waarna hij in stabiele zijligging wordt gelegd. Enige tijd later begint het jongetje te huilen. Tijdens het transport naar het UMC met de ambulance was hij weer bij bewustzijn. De volgende dag wordt hij ontslagen uit het ziekenhuis en op 16 juni neemt hij weer deel aan de zwemles.
De Maatschappij bekroont de jonge redster met een bronzen medaille en een passend cadeau..
|
| |
Created: 15 March 2025 12:36:55
Version: 1.9.6026
Ref: 40464 m
Build Time (ms): 547